Untitled Document
Choose Session and then click on the "register Online" button below.


סגנונות תקשורת בין-אישית
"סגנונות תקשורת" היא גישה בתחום תקשורת בין-אישית אשר בה מתבצעת חלוקה של תקשורתיות בבני האדם לארבעה סוגים שונים. היכרות עם ההבדלים בין הסוגים השונים של התקשורת עוזרת לזהות את הנמען, לנהל תקשורת בצורה יעילה ולפענח את המסר העומד בבסיס השיחה
הגישה מתאימה למנהלים, מנהיגים, אנשי מכירות, עובדים בצוות ועוד. מודל סגנונות תקשורת יכול להיות כלי יישומי ולכן חברות רבות בוחרות להעביר סדנאות בנושא. המטרה של גישת סגנונות התקשורת היא לעזור לכל אחד לפנות לאדם אחר בשפה פשוטה, כך שהצד השני ירצה להבין, להקשיב ולהתעניין

המודל של סגנונות תקשורת עוזר לא רק בעבודה אלא יכול להיות יעיל גם במערכות יחסים, מול חברים ובחיים
האישיים
.

תורת הצ'אקרות
פירוש המילה "צ'אקרה" בסנסקריט הוא גלגל, זהו גלגל אנרגטי המפעיל את האנרגיה בכל אחת מהצ'אקרות הממוקמות בגופנו.
קיימות צ'אקרות רבות בגוף האדם, אך ישנן שבע מרכזיות לאורך עמוד השדרה, מבסיס עמוד השדרה ועד לקודקוד הראש.
לכל צ'אקרה ישנה משמעות פיזית, נפשית, פסיכולוגית ורוחנית.
כל אחד מאיתנו חווה את חייו בצורה כזו או אחרת, אנו מושפעים מהסובב אותנו, מהחינוך שלנו, מהשפעות הסביבה, ממשפחה חברים וכו', וכך אנו מסגלים לעצמנו גישה כזו או אחרת לחיים.
כאשר אנו נולדים, אנו מגיעים אל העולם כטהורים, נקיים, ובמשך הזמן אנו סופגים לתוכנו את אותם דפוסי התנהגות,חשיבה, והתניות שהחברה העמידה בפנינו.
הצ'אקרות נמצאות תמיד בתנועה, ברטט מסוים, ואותו רטט הוא זה הקולט או הפולט את האנרגיה שמגיעה אלינו ויוצאת מאיתנו.

 יוגה צחוק
הצחוק הינו רפלקס גופני פשוט של כיווץ שרירים והוצאת אויר מהירה. שיטת היוגה צחוק גורמת לאנשים לצחוק באמצעות גירוי רפלקס הצחוק באופן גופני ולא באמצעות המוח (על ידי הומור). כשהרפלקס מגורה חולף בגוף מעין דגדוג שכזה - הגורם לנו לצחוק מכל דבר. חברי הקבוצה מדביקים זה את זה עד שכמעט ובלתי אפשרי לעצור את גל הצחוק שנוצר. גם מי שאינו רגיל לצחוק כלל, נסחף אחרי ההמון ופורץ בצחוק רם. 
מדוע לצחוק באופן אקטיבי? כשצוחקים בסדנה בשביל לצחוק, "צוברים" כמות צחוק של שנה שלמה, וההשפעה של הדבר עלינו הינה לא פחות ממופלאה.

מדוע "יוגה"? זו שאלה שעולה וחוזרת פעמים רבות, ואכן המילה יוגה מתחברת אצל רבים למתיחות הגופניות. ומה בין זה לבין הצחוק?
ובכן, פירוש המילה יוגה הוא "איחוד" - איחוד בין הגוף והנפש באמצעות הפעלת הגוף. ישנה גם יוגה של ניקוי, יוגה של תזונה וכן יוגה שמשיגה איזון באמצעות רפלקס הצחוק. ואכן לאחר הפעלה של יוגה צחוק מורגשת תחושה של שחרור והתנקות.

 
מסע אל תוך היער -  דמיון מודרך

מהו דמיון מודרך? ומדוע בכלל יש צורך להדריך את הדמיון שלנו? מסתבר שמדובר ביכולת אנושית מופלאה שניתן לכוונה לתועלות שונות ומגוונות ולהפיק ממנה תהליכים מחזקים ומועילים פיזית ונפשית. אם רק תדמיינו...
דמיון מודרך הוא שילוב של טכניקות הירגעות והרפיה. בתוך התהליך פשוט מדמיינים את עצמים או מצבים מסוימים באמצעות מגוון החושים.
השיטה משתמשת בדמיון על מנת להעלות מחשבות לא מודעות דרך אסוציאציות. בכך מתרגלים את שליטת המוח על התפקודים הגופניים. גוף ונפש נקשרים למטרה החשובה של ההירגעות וההרפיה בדרך לפתרון מגוון בעיות שונות.
 

אימפרוביזציה ודינמיקה קבוצתית

אימפרוביזציה היא היכולת להגיב לרגע. להיות נוכח ולמצוא בתוך עצמך את המקום הרענן שמסוגל להגיב לשינויים בכל רגע ורגע ולפעול בערנות בדיוק וללא רעיון לגבי מה אמור להתקבל.
אימפרוביזציה מביאה עימה יופי כי היא התחדשות. כאשר פועלים ממקום פנימי, אזי כל רגע ורגע ישנה נוכחות עזה וחיבור לעצמנו.
בנוסף, בדינמיקה קבוצתית התנהגות חברי הקבוצה בינם לבין עצמם כוללת מצבים המחייבים שיתוף פעולה ועבודת צוות, הבאים לידי ביטוי בדרכים מגוונות, כגון שיתוף מיד,  קבלת החלטות בקבוצה, העצמה אישית ובין-אישית. כמו כן ניתן לזהות פיתוח מנהיגות ושינויים ביחסי הכוחות בקרב חברי הקבוצה, ניהול משא ומתן והתמודדות עם קונפליקטים. חקר התחום יכול לסייע לקבוצות או למנהלים האחראים עליהן, לנתח ולשפר את התהליכים המקובלים בהן לצורך קבלת החלטות, פתרון בעיות, יישוב מחלוקות ועבודת צוות יעילה יותר.
 

שפת הגוף
שפת גוף היא שפת העברת המסרים בדרך של סימני ידיים, תנועות גוף, ועיניים. וכל מה שמועבר באמצעות חושינו ואברינו שלא בדרך המקובלת של שפת בני האדם המילולית.
חוקרים רבים שחקרו את שפת הגוף גילו שכ- 70% מצורת התקשורת בין בני אדם, מתבצעת על ידי הברות ושפת גוף.
בני אדם הם יצורים חברתיים, אשר אינם יכולים ללא חברת בני אדם אחרים. כאשר בני האדם נמצאים אלה בסביבת אלה תמיד תווצר תקשורת כלשהי. דרך התקשורת המקובלת אצל בני האדם, בניגוד למרבית החיות, היא השפה. השפה מתחלקת לשפה המילולית, והאל מילולית. השפה המילולית יכול שתועבר על ידי דיבור ולעתים על ידי כתיבה לדוגמא.
אין זה מונע מבני האדם לתקשר, במקביל לשפה המילולית, גם באמצעות העברת מסרים דרך מחוות גופניות, מימיקה, תנועות גוף או כל תקשורת שאיננה מילולית. לאנשים מסויימים אף קל יותר להביע עצמם בתחום הרגשי בעזרת שפה שאיננה מילולית. לכן שפת הגוף חשובה כל כך ותופסת מקום כל כך חשוב.

 

 designed by www.carmelistudio.com - Art from the Heart™  ©All rights reserved.